Epokowa impreza

Jeśli szara codzienność cię przytłacza, niewygodny krawat dusi, a szpilki uwierają, może czas powrócić do korzeni? Czemu nie zamienić się na jeden wieczór w ludzi pierwotnych, rodem ze znanej z dzieciństwa kreskówki o sympatycznym Fredzie Flinstonie? Taki pomysł na imprezę spodoba się zarówno dużym, jak i małym.

Jak zabrać się za organizację? Najlepiej wybrać termin, w którym możliwa będzie zabawa na otwartym terenie. Wtedy łatwiej zorganizować szereg atrakcji dla uczestników. Organizatorze, zastanów się, co było największym odkryciem ludzi pierwotnych? No właśnie – ogień. Może to właśnie wokół tego żywiołu warto zorganizować cały event?

Można podzielić uczestników na plemiona, które będą musiały wykonywać określone zadania, by w końcu najlepsze otrzymało upragniony płomień. Konkurencje zależą tylko od twojej inwencji. Na przykład rzut krzemieniem do celu, rzeźbienie broni, ucieczka przed groźnymi zwierzętami torem z przeszkodami, czy rozbijanie mamuciej piniaty maczugą.

Ozdobą terenu mogą być stylizowane jaskinie, dmuchane lub papierowe zwierzęta rodem z prahistorii – dinozaury, tygrysy szablozębne i wiele innych.

Zastanówmy się teraz, co jedli ludzie jaskiniowi. Najbardziej odżywczym i stosunkowo najłatwiej dostępnym w owym czasie pożywieniem było mięso. Zaserwuj je więc swoim gościom w różnych postaciach. Na imprezach na otwartym powietrzu zwykle najlepiej sprawdzają się potrawy z grilla, a więc szaszłyki, karkówka, kiełbasa i wszelkie formy drobiu na pewno zasmakują twoim gościom (przymknijmy oko na fakt, że ogień konieczny do rozpalenia grilla mają dopiero zdobyć).

Taki skok w przeszłość do doskonała okazja do zabawy, rozerwania się oraz zrobienia wielu zabawnych zdjęć dokumentujących imprezę.

www.konserwacje.net.pl