Krwawa impreza

Ostatnimi czasy coraz większą popularnością cieszą się filmy i literatura z gatunku wampirzej grozy. Może wykorzystać ten trend dla zorganizowania niezapomnianej imprezy w stylu Brama Stokera?

Zaproś swoich gości do mrocznego zamku Draculi, gdzie na każdym kroku może spotkać wysłanników ciemności gotowych wyssać ostatnią kroplę krwi. Atrakcją rozpoczynającą tego typu zabawę może być pokaz filmów o takiej tematyce. Polecam wspominanego „Draculę” Brama Stokera, wybór z serii „Underworld” i klasyk gatunku, czyli doskonały „Wywiad z wampirem”. Po takim wstępie goście z pewnością docenią wkład w wykonanie dekoracji sali. Jak ją wykonać?

Utrzymaj oświetlenie w czarno-czerwonej tonacji. Polecam pozostawienie tajemniczego półmroku, który nieznacznie rozświetlać powinny świece dodające niepowtarzalnego klimatu. Mile widziane są wszelkie rekwizyty w postaci wiszących kościotrupów, trumien, poskręcanych czarnych konarów rzucających przerażające cienie na ściany. Dobrze komponować się w otoczeniu będą także wszelkie starocie wygrzebane na strychu, nawet jeśli oplecione są wieloletnią pajęczyną. Wszak wampiry są długowieczne i wśród mebli i przedmiotów minionych epok będą czuły się jak w domu.

Na balu wampirów nie może zabraknąć krwawych napoi. Jeśli nie chcesz gotować czerniny, goście będą zachwyceni ognistym ponczem i czerwonym winem w kryształowych kieliszkach.

Podobno krwiopijcy jadać nie muszą. Jednak mimo wszystko proponuję podać dania, których głównym składnikiem będzie mięso – na przykład krwiste steki. Dodatkowo, jako przekąski soczyste owoce – jabłka, winogrona, pomelo.

uroda.kosmetyk.net.pl