W garderobie Ala Capone

Jeśli wybierasz się na imprezę, której tematem przewodnim są czasy prohibicji, to zapewne zastanawiasz się, co założyć, by doskonale wpasować się w otoczenie. Przyglądając się zdjęciom i filmom z tamtych czasów, łatwo można zauważyć pewien dress code, który wówczas obowiązywał.

Lata dwudzieste ubiegłego wieku to czas trendów, które wspaniale podkreślały kobiece piękno. Bez wątpienia „must have” modnisi tamtej epoki to czarna lub srebrne sukienki wieczorowe z frędzelkami wirującymi wokół właścicielki w czasie tańca. Jeśli nie masz takiej, nie przejmuj się. Nie musisz wydawać majątku na kreację na jeden wieczór. Wystarczy, że do posiadanej przez ciebie małej czarnej doszyjesz zakupione w pasmanterii frędzle na taśmach. Do tego obowiązkowo pierzaste boa owinięte wokół szyi, opaska na włosy lub mały kapelusik z opadającą na twarz woalką, jako gadżet w dłoń cygaretkę oraz wysokie, kobiece buty na wąskiej szpilce.

W modzie męskiej królowały jasne garnitury w pionowe paski, kapelusze z dość szerokim rondem oraz dwukolorowe, zwykle biało-czarne sznurowane buty. Obowiązkowym elementem wyposażenia gentelmana tej epoki jest wonne, kubańskie cygaro. Za połą marynarki musi znaleźć się czarna, skórzana kabura na broń, z której każdy członek rodziny mafijnej wiedział jak zrobić użytek. Elementy męskiego stroju można bardzo często znaleźć za grosze w sklepach typu second-hand. Jeśli nie masz czasu szperać w przepastnych koszach, wypożyczalnie kostiumów posiadają kompletne przebrania na takie okazje, choć oczywiście wiąże się to z większym kosztem.

www.ecce2011torun.pl