ZOO

Chcesz zorganizować dla swojej pociechy ciekawą zabawę urodzinową? Zaproś jej przyjaciół i poproś rodziców, by przygotowali dla nich przebrania zwierzątek. Można je łatwo i dość niedrogo wypożyczyć lub przygotować samodzielnie. Dla dzieciaków, maskarady to ogromna frajda, a dla rodziców okazja do wykonania zabawnych pamiątkowych zdjęć.

W Internecie znajdziesz wiele pomysłów na udekorowanie posiłków i samego stołu na tego typu zabawach. Możesz kupić krakersy w kształcie żyraf i nosorożców lub samodzielnie upiec ciasteczka wycinane na kształt zajęcy, kotów, psów czy rybek. Ciekawie podany posiłek sprawi, że nawet największy niejadek chętnie weźmie widelec do ręki. Podobnie smakowite kompozycje można wykonać z owoców – na przykład plasterki jabłek i bananów przy odrobinie inwencji twórczej zamienią się w przepyszne motyle.

Możesz zorganizować konkurs na najlepsze przebranie. Jeśli jednak decydujesz się przyznać zwycięzcy nagrodę, pamiętaj o upominkach dla wszystkich małych uczestników, gdyż inaczej zrobi się im przykro i zabawa nie będzie udana.

Pluszaków twojego dziecka możesz z powodzeniem użyć jako dekoracji, które spełnią tez drugą funkcję, posłużą do zabawy. Jeśli drzemie w tobie talent artystyczny stwórz bajecznie kolorową dekorację na kartonie. Za pomocą farb, flamastrów i kredek narysuj zwierzęta mieszkające w ZOO. Na pewno spodobają się gościom. Pamiętaj, by w ich tworzeniu miało też udział twoje dziecko. Wszak to ono tak naprawdę jest gospodarzem.

Nie zapomnij o oprawie muzycznej. Myślę, że bez problemu znajdziesz piosenki dla dzieci o zwierzakach i ZOO. Wesołe melodie z pewnością umilą zabawę.


www.centruminox.com