Zostań prawdziwym korsarzem

Jeśli w najbliższym czasie wybierasz się na imprezę w stylu pirackim i nie masz pojęcia, jak przeistoczyć się w Johnnego Deepa lub Keirę Knightley, mam dla ciebie kilka pomysłów na przebranie, które wywoła zachwyt u twoich znajomych.

Zacznijmy od płci pięknej. Maskarada w tym stylu pozwala paniom puścić wodze wyobraźni i przygotować naprawdę kobiece i seksowne przebranie. Po pierwsze, każda szanująca się piratka nosi buty na obcasach, koniecznie z długimi do kolan cholewami. Takie obuwie optycznie wysmukla łydkę i nadaje całemu strojowi drapieżnego wyglądu. Koniecznie musi też nosić białą koszulę z długimi, bufiastymi rękawami i sporym dekoltem, na to czarna lub czerwona sukienka ze sznurowanym wstążkami lub rzemieniami gorsetem. Sukienka powinna rozszerzać się od talii i nie być zbyt długa. Pozostaje już tylko rozpuścić i lekko nastroszyć włosy (jak wiadomo, wiatr i morska woda powodują taki efekt) oraz wziąć korsarską szablę w dłoń, a żaden pirat nie oprze się urokowi tak ubranej kobiety.

Dla panów także istnieje wiele ciekawych propozycji. Zacznijmy od okrycia głowy. Tutaj mam dwie propozycje. Albo bandana, najlepiej w kolorze czerwonym lub bordowym (możesz ją łatwo wykonać z szala lub apaszki pożyczonego od swojej dziewczyny lub koleżanki), albo klasyczny piracki kapelusz. Jeśli chcesz wyglądać jak kapitan Sparrow, możesz zaopatrzyć się w charakterystyczną perukę z warkoczykiem oraz imitację kolczyka w uchu. Obowiązkowym elementem garderoby jest też luźna koszula z bufiastymi rękawami, podobnie jak u kobiet oraz płaszcz lub kamizelka. Ciekawym akcentem będzie także szeroki skórzany pas lub szarfa przewiązana w pasie. Całości dopełnią szerokie spodnie z nogawkami wpuszczonymi w cholewy wysokich butów oraz opaska na oko.

W takim stroju możecie spokojnie udać się na podbój mórz i oceanów.